KONST / Litografier / Färglitografi 13913323
nr 1391 3323
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Färglitografi, "Dalarö Skans". Signerad och numrerad 342/350, -90, motivet: 24x37, yttermått inklusive ram: 42x53 cm
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 april 2021
kl 19:00:22
100 kr
250 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
Gunnar Brusewitz
Läs mer om Gunnar Brusewitz